Zdrowie przez Ciało
Refleksologia
Refleksologia korzysta z mechanoreceptorów – znajdujących się na powierzchni skóry “odbiorników” bodźców mechanicznych. Odpowiednia stymulacja manualna wybranych receptorów wywołuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, które zaopatrują łączące się z tymi receptorami narządy wewnętrzne czy części ciała. Pomaga to poprawić ich ukrwienie, dotlenienie, odżywienie i detoksykację. Refleksolog wywołuje w układzie nerwowym zjawisko tzw. łuku odruchowego, a refleksologia jest terapią odruchową.
Praca odruchowa wpływa na czynność mechaniczną narządów wewnętrznych. Może je uspokoić lub pobudzić. Ból dzięki refleksologii może być zneutralizowany za pomocą przywrócenia optymalnego napięcia mięśni gładkich i poprzecznie prążkowanych oraz poprzez znoszenie przewodnictwa bólowego.
Refleksologia twarzy
Zabieg dba jednocześnie o urodę oraz ogólną kondycję ciała. Ciało poddane refleksologii zostaje wprawione w stan ”trawienia i relaksacji”– czyli stan, w którym mamy dobre samopoczucie, nie czujemy niepokoju, zagrożenia, straty czy odrzucenia. Poprawia wydolność narządów, przewodnictwo nerwowe, krążenie krwi i limfy w ciele. Do tego zabieg ten wpływa pozytywnie na wygląd twarzy, widocznie ją odmładzając. Łagodzi ból przy zaburzeniach nerwów twarzy. Wpływa na zmniejszenie lub likwidację bólu oraz zaburzeń czucia w obrębie twarzy.
Wskazania do zabiegu refleksologii twarzy
- bóle i zaburzenia czucia w obrębie twarzy
- zaburzenia i uszkodzenia mechaniczne nerwów twarzy
Refleksologia jelita grubego
Refleksologia jelita grubego fantastycznie wpływa na rozluźnienie napięć w obszarze poddanym pracy. Zabieg może uwolnić od uczucia nadmiernych gazów w jamie brzusznej oraz tzw. ”mgły myślowej”, która obniża pamięć, koncentrację i samopoczucie. W tym zabiegu pracuję między innymi z powięzią, korzystając ze zjawiska tensegracji napięć. Wykorzystuję również elementy wybranych technik osteopatycznych, masażu segmentarnego, jak i refleksoryczne mapy jelita grubego.
Wskazania do zabiegu refleksologii jelita grubego
- wzdęcia
- bóle głowy typu migrenowego
- ból i wrażliwość szyi i obojczyków
- ból pleców
- uczuciu ciężkości głowy i szyi po posiłku
- zaparcia
Refleksologia stóp
Refleksologia stóp, najbardziej rozpowszechniony z zabiegów refleksologii, świetnie sprawdza się u osób z uczuciem napięcia i dyskomfortu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Zabieg pomaga rozluźnić napięcia mięśniowe w lędźwiach, wpływa pozytywnie na odzyskanie lekkości nóg. W Niemczech jest metodą rehabilitacji, zyskała status oficjalnej nauki medycznej i jest częścią procesu usprawniania. Terapia skierowana jest do każdej grupy wiekowej, działa dobroczynnie na cały organizm, zwiększa wydolność narządów wewnętrznych, wyrównuje napięcie mięśni całego ciała, działa przeciwbólowo, poprawia jakość snu.
Wskazania do zabiegu refleksologii stóp
- napięcia mięśni w ciele
- napięcia w odcinku lędźwiowym kręgosłupa
- somatyczne
Refleksologia dłoni
Doskonale sprawdza się w terapii dolegliwości rąk i przedramion. Usprawnia i uelastycznia dłonie, rozluźnia przedramiona, odpręża, zmniejsza dolegliwości bólowe. Pomaga osobom, u których ręce stanowią kluczowy element w pracy i są poddawane częstym przeciążeniom. Świetnie się sprawdza w terapii zespołu tunelu nadgarstka, schorzeniach reumatycznych w przypadku rwy barkowej, w kontuzjach czy w odnowie biologicznej rąk.
Wskazania do zabiegu refleksologii dłoni
- dolegliwości bólowe rąk i przedramion, ograniczenia ruchu
- zawód manualny (fryzjer, muzyk, lekarz, terapeuta manualny, jubiler)
- tunel nadgarstka
- schorzenia reumatyczne
- rwa barkowa
Podczas zabiegu łączę różne rodzaje refleksologii aby jak najlepiej dobrać odpowiednie dla danej osoby działanie.
Nie wiesz, który zabieg lub terapię wybrać?
Warto zajrzeć tu:

Jeśli nie znajdujesz odpowiedzi na swoje pytania, napisz sms lub zadzwoń:
Możesz też napisać do mnie tu: